fbpx

„MLM jest biznesem, który pokazuje nam prawdę o nas samych … często niewygodną prawdę”

To jest takie moje spostrzeżenie po 5 latach działania w branży.
Uważam, że ta branża nie jest dla każdego, choć każdy może w niej zacząć działać.

Jest to branża dla osób „nauczalnych”, z bardzo silnym charakterem i z bardzo dużą pewnością tego, co się chce w życiu osiągnąć. Dla osób umiejących (lub które się tego nauczą), jak radzić sobie z odrzuceniem, wyśmiewaniem przez znajomych i rodzinę, z ogólnym niezrozumieniem tematu.

Ludzie tak już mają, że jak czegoś nie rozumieją to to odrzucają … przypomnij sobie historię Kopernika, jego teoria „O ruchach ciał niebieskich” wydana została w 1543 roku, w 1616 potępiona przez Kurię Rzymską i … dopiero w 1992 Watykan opublikował formalne przeprosiny. Ciekawe, co na to Kopernik … prawie 450 lat po jego śmierci?
Tak więc często sporo musi minąć czasu zanim niektóre osoby zrozumieją 

Dlaczego uważam, że MLM pokazuje nam prawdę o nas samych, często niewygodną prawdę?

 bo jest to branża w której płacą Tobie za działanie. Tutaj każdy zaczyna od tego samego najniższego poziomu. Nie pojawi się nagle jakiś szwagier wujka szefa i nie awansuje na stanowisko o którym Ty marzysz. To w tradycyjnej pracy może być świetnym wytłumaczeniem braku Twojego awansu, a w MLM niestety, jak nie awansujesz, to nie ma na kogo zrzucić odpowiedzialności

 odpowiedzialność – słowo klucz, którego wiele osób nie rozumie. Odpowiedzialność – czyli odpowiednie działanie. Działanie, a nie zapisanie się do biznesu i czekanie, aż sponsor wpisze nam osoby. Wiele osób niestety w ten sposób pojmuje ten biznes. Myślą, że wystarczy się zapisać, a osoba je zapisująca już wszystko za nich zrobi … dorośli ludzie, a wierzą w bajki, które niestety rekruterzy-snajperzy często opowiadają, byle tylko zapisać osobę, zgarnąć prowizję i zniknąć.

 ludzie myślą, że jak wcześniej zdobyli jakieś wykształcenie, uczyli się wiele lat, aby je zdobyć, to dołączając do MLM, MLM powinien im za to płacić i oczekują, że po miesiącu, dwóch ich zarobki zrównają się z tymi, które mają obecnie na etacie, na którym siedzą już 20 lat. Nie wiem, jak to określić, dla mnie jest to niezrozumiałe, bo to tak, jakby oczekiwać od fryzjerki, że w dwa miesiące stanie się księgową… bez robienia czegokolwiek, bez uczenia się, bez zdobywania wiedzy. Po prostu stanie się … tylko ja bym nie chciała powierzyć mojej firmy pod usługi takiej księgowej.

Jaką to ma analogię do MLM? Załóżmy, że jesteś przedszkolanką i wiadomo, jak przedszkolanki zarabiają. Kombinujesz skąd wziąć więcej kasy, bo dzieci rosną, mieszkanie robi się za małe i wtedy ktoś proponuje Tobie MLM. Widzisz ogłoszenie zarób ze mną 40.000 !!! Mówisz super, zarobię masę kasy i zapisujesz się do biznesu. Nadal pracujesz jako przedszkolanka, nie na karcie nauczyciela, tylko w prywatnym przedszkolu, Twój etat to 40 godzin, dojazd godzinkę, wracasz do domu, wiadomo dzieci, dom, mąż, praca, pranie, gotowanie itd … na początku jeszcze znajdujesz czas na poczytanie o biznesie, na wzięciu udziału w jakiś szkoleniach … nie zarabiasz jeszcze. Mija miesiąc, drugi i zadajesz sobie pytanie, a gdzie są te pieniądze, które miałam zarabiać. Na pakiet startowy wydałaś wasze rodzinne oszczędności, mąż chodzi wkurzony, mówi, że wyprali Ci mózg.

Stwierdzasz, że to nie działa, bo Twoi znajomi nie są zainteresowani, a na dodatek mówią, że głupia byłaś w bajki uwierzyłaś. Spotykasz się z odrzuceniem, z wyśmianiem, z nieznajomością tematu. Co robisz?

… cdn … (tego tematu nie da się wyczerpać w jednym poście  )

Pozdrawiam serdecznie. 

Trzymaj się ciepło i dbaj o siebie 🙂 

Iwona Nowaczyk-Krajewska

www.KOBIETYwSIECI.pl

Zostaw poniżej swój adres mailowy i dowiedz się więcej o moim projekcie 

Jesteś mamą i zastanawiasz się, jak pogodzić pracę z macierzyństwem?

Chcesz pracować, odnosić sukcesy i być jednocześnie z dzieckiem w domu?

Jeśli odpowiedziałaś TAK na te pytania, to polecam Tobie serdecznie mój nowy e-book

Kliknij w poniższy link i dowiedz się więcej.

⬇⬇⬇