fbpx

– Dlaczego wszyscy tutaj są tak szczęśliwi, a ja nie?

– Dlatego, że nauczyli się widzieć dobro i piękno wszędzie – odrzekł Mistrz.

– Dlaczego więc ja nie widzę wszędzie dobra i piękna?

– Dlatego, że nie możesz widzieć na zewnątrz siebie tego, czego nie widzisz w sobie. 

Anthony de Mello

TWOJE ŻYCIE JEST WIELKIM LUSTREM

Twoje otoczenie, środowisko, świat, wszystko, co cię z zewnątrz otacza, jest tylko odzwierciedleniem tego, co się znajduje w twoim wnętrzu. Każdy człowiek swoimi działaniami z jednej strony i myślami z drugiej tworzy warstwę świata w którym żyje.  W głowach ludzi wciąż krążą jakieś myśli. Warunki życia kształtują nie tylko określone czyny, lecz i charakter myśli człowieka. Jeśli masz wrogie nastawienie do świata, to świat będzie odpowiadał ci tym samym. Świat jest jak ogromne lustro, niczym zwierciadło odbija twój stosunek do niego.

Jeśli myślisz, że świat jest zły, że ludzie są okropni, to taki też będzie twój świat.

Jeśli myślisz, że świat jest niezwykle ciekawym miejscem, oferującym wiele możliwości, taki też będzie twój świat.

ŚWIADOMIE WYBIERAJ SWOJE MYŚLI

Zawsze dostajesz to co w swoich myślach wybierasz. Energia myśli bowiem nie ginie bez śladu. Warto więc wziąć pod kontrolę swoje myśli. Myśleć o tym, czego pragniemy  i co chcemy osiągnąć, a nie o tym czego nie chcemy i czego próbujemy uniknąć.

Warto usunąć ze swojego życia wszystkie cząstki “nie”. Usunąć z naszego życia wszystkie  niezadowolenia, nienawiść, niewiarę w sukces, niechęć. Nasz umysł bowiem nie widzi słowa “nie”. Jeśli mówisz “nie chcę być biedna”, “nie chcę być gruba”, to tak naprawdę tymi myślami przyciągasz właśnie do siebie ten stan. Twój umysł słyszy bowiem “chcę być biedna”, “chcę być gruba”.

Wielu ludzi nie wierzy w prawo przyciągania, w to, że nasze myśli rzeczywiście mogą wywierać wpływ na naszą rzeczywistość. Często jest tak, że pomyślą o czymś, zapalą się do jakiejś idei i tak samo szybko zgasną. Słomiany zapał towarzyszy wielu z nas.

Spróbuj przez następne kilka dni działać w taki sposób, w jaki chcesz widzieć swój świat.

  • Chcesz, aby ludzie byli dla ciebie uprzejmi, bądź uprzejma pierwsza/y.

  • Chcesz, aby ludzie się do ciebie uśmiechali, uśmiechnij się pierwsza/y.

  • Chcesz, aby ten miły  chłopak z naprzeciwka wreszcie się do ciebie odezwał, odezwij się pierwsza.

  • Chcesz, aby twój mąż/żona dał/a ci jakąś niespodziankę, daj ją pierwsza/y.

  • Chcesz, aby twój szef był milszy dla ciebie, bądź milsza/y pierwsza/y.

Zabaw się w grę ze światem i sprawdź, jak zmieni się twój odbiór rzeczywistości. Nie masz nic do stracenia, a do zyskania bardzo wiele.

TY DECYDUJESZ

Tak naprawdę każdy z nas chce być szczęśliwy. Każdy z nas jednak inaczej definiuje szczęście. Dlatego warto wiedzieć, czego naprawdę chcemy. Warto poznać siebie, wiedzieć co sprawia nam radość. Warto zadbać o siebie. Postawić siebie na pierwszym miejscu.  W tym momencie ktoś może odczuć opór. Jak to mam być egoistą, mam myśleć o sobie. Tak nas wychowano. Wychowano nas w świecie błędnych wartości, idei i nakazów, które uniemożliwiają nam zauważenie tego, jak zdolni i wspaniali  jesteśmy. Jeśli zdamy sobie sprawę z naszego wyjątkowego znaczenia, będziemy mogli uwolnić się z ograniczeń, które sobie sami narzuciliśmy.

Ktoś może powiedzieć: jak to, to przecież nie ja jestem odpowiedzialny za sytuację w której się znalazłem. To wina moich rodziców, szefa, małżonka. Ale dopóki nie dostrzeże, że to właśnie on pozwolił na to, aby to inni decydowali o jego życiu, nic się nie zmieni. Pozwalając, aby nasze życie było kontrolowane w jakikolwiek sposób przez inną osobę, grupę lub społeczność, stajemy się więźniami z własnego wyboru. Zaoszczędzilibyśmy sobie wiele cierpień, gdybyśmy uznali nasze prawo do bycia sobą i sprzeciwili się temu, by wpływ innych osób, konformizm, czy też jednolitość zniszczyły piękno i niepowtarzalność jaką mamy w sobie. Fizyczne ograniczenie wolności stanowi czyn karalny, lecz większym przestępstwem jest zniewolenie psychiczne. Kartezjusz określił ten stan jako “życie w cichej desperacji”.

Zdrowie szczęście, dostatek i spokój wewnętrzny są naturalnymi stanami człowieka, więc warto zerwać więzy zmuszające nas do myślenia źle o nas samych. Mówmy o sobie dobrze. Dr Seabury w książce “Sztuka samolubstwa” napisał “Spełniaj własne potrzeby. Zrób coś dla siebie, a cała reszta sama się ułoży”.

Pozdrawiam serdecznie 

Trzymaj się ciepło i dbaj o siebie 🙂 

Iwona Nowaczyk-Krajewska

www.KOBIETYwSIECI.pl

Foto: Tapetus.pl

Zostaw poniżej swój adres mailowy i dowiedz się więcej o moim projekcie 

Jesteś mamą i zastanawiasz się, jak pogodzić pracę z macierzyństwem?

Chcesz pracować, odnosić sukcesy i być jednocześnie z dzieckiem w domu?

Jeśli odpowiedziałaś TAK na te pytania, to polecam Tobie serdecznie mój nowy e-book

Kliknij w poniższy link i dowiedz się więcej.

⬇⬇⬇