fbpx

 „STANDARDOWA EDUKACJA ZAPEWNI TOBIE PRZETRWANIE – SAMOKSZTAŁCENIE FORTUNĘ”. Jim Rohn

Aby odnieść sukces w dzisiejszym świecie musisz sama zadbać o swoją edukację i poszerzanie swoich umiejętności.

Wiele osób kończy szkołę, z myślą, że czas edukacji się skończył… a on się właśnie w tym momencie zaczyna. Koniec szkoły to dopiero początek Twojej edukacji.

Wiedza wyniesiona ze szkoły jest często całkowicie bezużyteczna. Nigdy w życiu nie wykorzystasz budowy pantofelka czy też funkcji trygonometrycznych.

 Czy zastanawiałaś się kiedyś dlaczego ten system edukacji właśnie w taki sposób został skonstruowany?

Uczy się nas rzeczy całkowicie zbędnych w prawdziwym życiu. Mimo ukończenia 40 lat nigdy nie spotkałam się z pantofelkiem i nie zastosowałam funkcji trygonometrycznych… więc o co chodzi?

Podejrzewam, że chodzi o to, aby zniechęcić ludzi do uczenia się, bo uczący się człowiek umie dać sobie radę w dorosłym życiu … a większość dorosłych niestety sobie tej rady nie daje i ciągle tkwią w różnych życiowych zawirowaniach i dramatach… i takimi ludźmi idzie łatwo sterować chociażby emocją strachu.

Jeśli na etapie dziecka uczenie było dla Ciebie drogą przez mękę … ja do dziś pamiętam rysowanie komórek u tego pantofelka  … to sięgnięcie po nową wiedzę będzie u Ciebie budziło te nieprzyjemne uczucia z dzieciństwa i to naturalne, że będziesz ich unikać.

Tak samo jest z czytaniem książek. Lektury szkolne to … użyję lekkiego słowa dramat… pomagałam kiedyś przejść przez niego mojej córce. Ja dorosły, mądry, oczytany człowiek, miałam problem z przejściem przez lekturę w 5 klasie.
Była tak nudna, tak wstrętna, taka nieżyciowa, że mnie czytanie jej sprawiało ogromny problem, a więc jak miałaby inaczej ta książka zostać odebrana przez 10 letnie dziecko? Ona mówiła mi, że czyta ją i nic nie rozumie. Ja czytając też niewiele rozumiałam…

… i takie dziecko dorasta, kończy szkolną edukację, idzie w świat i … nie czyta, bo czytanie przywołuje w nim te nieprzyjemne uczucia z dzieciństwa.

 Ciekawa jestem jakie Ty masz podejście do edukacji?
 Czy ciągle uczysz się, dokształcasz, czy może bazujesz na wiedzy wyniesionej ze szkoły?

Miło mi będzie, jak podzielisz się swoim doświadczeniem w komentarzu.
Dobrego dnia.
Trzymaj się ciepło 🙂 

Iwona Nowaczyk-Krajewska

www.KOBIETYwSIECI.pl

Zostaw poniżej swój adres mailowy i dowiedz się więcej o moim projekcie 

Jesteś mamą i zastanawiasz się, jak pogodzić pracę z macierzyństwem?

Chcesz pracować, odnosić sukcesy i być jednocześnie z dzieckiem w domu?

Jeśli odpowiedziałaś TAK na te pytania, to polecam Tobie serdecznie mój nowy e-book

Kliknij w poniższy link i dowiedz się więcej.

⬇⬇⬇