fbpx

 “WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW EUROPY UMIERA W WIEKU DWUDZIESTU PIĘCIU LAT, A POGRZEB WYPRAWIA SIĘ IM DUŻO PÓŹNIEJ.

Co to znaczy?

Otóż mniej więcej w dwudziestym piątym roku życia kończy się etap związany z kształceniem się, studiami, nauką; wielu ludzi zawiera małżeństwa, wydaje na świat pierwsze dziecko (lub dzieci) i odtąd wszystko biegnie zgodnie z ustalonym porządkiem rzeczy.
Żadnych zmian!

Unikamy jak ognia zmiany miejsca zamieszkania, zawodu czy jeszcze jakiś innych „nieprzyjemnych wyzwań” wymagających zmiany sposobu myślenia…

Stagnacja i bezruch zawsze i wszędzie oznaczają regresję, krok wstecz.
Jakże często spotyka się ludzi, którzy nie robią absolutnie nic, by cokolwiek w swoim życiu zmienić, lecz którzy bezustannie uskarżają się na los, twierdząc, że wiedzie im się coraz gorzej…

Lew Tołstoj powiedział: „Człowiek prędzej umrze, niż zrezygnuje ze swoich nawyków”. Bez wątpienia miał rację. Klasycznym przykładem są oczywiście nałogi nikotynowy i alkoholowy; mimo, że doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że z czasem zrujnujemy sobie zdrowie, uzależnienie wciąż bierze górę nad rozsądkiem – a to dlatego, że już dawno przestaliśmy być panami samych siebie, pozwalając bez walki opanować się nawykom i truciznom, które wyniszczają nasz organizm.”

? Powyższy cytat pochodzi z książki, od której mogę powiedzieć „wszystko się zaczęło”. W 2001 przeczytałam „Mogę rządzić swoją podświadomością” Petera Kummera i była to pierwsza książka, od której rozpoczęła się moja przygoda z psychologią osiągnięć.

 A Ty masz taką książkę, która zmieniła cale Twoje życie Podziel się w komentarzu 🙂 

Dobrego dnia.
Trzymaj się ciepło  

Iwona Nowaczyk-Krajewska

www.KOBIETYwSIECI.pl

Zostaw poniżej namiary na siebie

i dowiedz się więcej o moim projekcie 

Jesteś mamą i zastanawiasz się, jak pogodzić pracę z macierzyństwem?

Chcesz pracować, odnosić sukcesy i być jednocześnie z dzieckiem w domu?

Jeśli odpowiedziałaś TAK na te pytania, to polecam Tobie serdecznie mój nowy e-book

Kliknij w poniższy link i dowiedz się więcej.

⬇⬇⬇